april,26 2018 thursday
Главная - Методические журналы - "ПAЧАТКОВАЯ ШКОЛА"

"ПAЧАТКОВАЯ ШКОЛА" № 4'18

Змест

Адкрывае красавіцкі нумар інтэрв’ю з ды­рэк­тарам СШ № 1 г. Бярозы, аўтарам ву­чэб­ных да­па­мож­нікаў па лі­та­ра­турным чы­танні для II—IV кла­саў Мікалаем Васільевічам Жу­ко­вічам, і яго фота змешчана на воклад­ку часопіса.

Працягваем друкаваць дыяг­нас­тычныя матэрыялы для 4 кла­са — гэтым разам па ма­тэ­матыцы і змястоўным блоку “Мая Радзі­ма — Беларусь”, яны ж у вы­глядзе картак для работы на ўроку прапануюцца на дыску.

Разважаннямі аб стане выкладання ўрокаў літаратурнага чытання і сакрэтамі фарміравання чытацкай граматнасці на прыкладзе ўрока пазакласнага чытання дзеліцца кандыдат педагагічных навук С. І. Гін.

Аб кампетэнтнасным падыходзе і арганізацыі групавога ўзаемадзеяння на ўроках матэматыкі, рускай мовы, прадмета “Мая Радзіма — Беларусь”, музыкі ідзе размова ў артыкуле М. Б. Гарбуновай.

У пачатку сакавіка, у час работы XXV Міжнароднай кніжнай выставы-кірмашу былі ўзнагароджаны пераможцы III Рэспубліканскага конкурсу “Творчасць маладых педагогаў”. У гэтым нумары знаёмім з пераможцамі конкурсу і прапануем матэрыялы, адзначаныя дыпломам III ступені.

Заканчэнне метадычных матэрыялаў, распрацаваных аўтарамі новых падручнікаў беларускага і рускага літаратурнага чытання, а таксама прадмета “Чалавек і свет” чытачы знойдуць на старонках красавіцкага нумара часопіса.

На каляровай укладцы два постары — “Дзень Перамогі” і “2018 — год малой радзімы”. У мультымедыйным дадатку — інтэрактыўны трэнажор “Птушкі Беларусі”, урокі літаратурнага і пазакласнага чытання, АБЖ.